2017 m. vasario 28 d., antradienis

Omnomnon ir užgavėnių spurgos

Niaaaam pirma mintis atsikandus. Kažkaip nesitikėjau,  kad pavyks, nors Omomnom įraše ir atrodė tobulai. Bet nebūčiau aš, jei nepakoreguočiau gamybos truputį. Tai čia parašysiu kaip reikėjo daryt ir kaip dariau aš.
Užgavėnės tikrai puiki proga išbandyti spurgas, nes spurgos gi skaniau už taukuotus bulvynius blynus, a ne?
Iš esmės aš su spurgom nedraugauju, varškinės man nesigauna, mielinės bandelės kažkaip irgi nebelabai išeina,tai likau nustebus sėkme😊


Taigi susirandam:
30g sviesto
240ml pieno
7g sausų mielių
1 kiaušinį + 1 trynį
125g cukraus
350-450g miltų
1 a.š. vanilinio cukraus
Žiupsnelį druskos
Cukraus pudros barstymui
1/2l aliejaus kepimui
300g tirštesnio džemo/uogienės



Gaminam:
Sviestą išlydom didesniam puode ar metaliniam dubeny (bus pagrindinis tešlos indas vėliau),  pilam pieną ir pašildom kol pirštui pasidaro maloniai šilta,  bet ne karšta. Suberian mieles ir šaukštą cukraus, išmaišom ir paliekam 5min suputoti.
Įmaišom 150g miltų, išmaišom ir uždengiam rabkšluostėliu. Paliekam šiltai pusvalandžiui.
Tuo tarpu kiaušinį ir trynį išmaišom su cukrum, vaniliniu cukrum ir druska.
Į pakilusią tešlą įmaišom kiaušinių masę. Paskui įmaišom 200g miltų ir kai nebesimaišo, minkom kokį 10min vis įdedant truputį miltų, jei labai limpa. Bet geriau 2 saujų neviršyti  (iki 100g papildomai). Minkom kol beveik nebelimpa prie rankų.
Tuomet a) uždengiam ir paliekam šiltai valandai
b) uždengiam ir dedam į šaldytuvą per naktį
Pakilusią tešlą perminkom ir kočiojam vis pabarstant miltais, kad neliptų, 1cm storio blyną, iš kurio 7-8cm skersmens stikline spaudžiam spurgas. Rikiuojam ant miltuoto stalo ir t.t. kol tešlos nebelieka. Išeina 16-18 spurgų. Paliekam jas pusvalandį pakilti.
Tuo tarpu pridedam į kenditerinį švirkštą ar maišelį su antgaliu džemo (aš sublenderiavau 300g tirštesnės mėlynių uogienės).
Įkaitinam ~1/2l aliejaus didesniam puode (per 3 pirštus nuo dugno panašiai) iki ~180° arba kol įmetus duonos gabaliuką tas ima lengvai skrusti, bet nemirksta ir nedega perkaitęs. Įman po 3-4 spurgas ir verdam po porą min iš abiejų pusių. Atsargiai, nepridedam per daug,  nes labai pučiasi, bent 3k.
Iškepusias dedam ant popierinių rankšluosčių, barstom cukraus pudra. O atvėsus šiek tiek praduriam šone skylutę ir prileidžiam džemo kokį a.š.
Done. Skanu šiltos ir šaltos, bet geriau tą pačią dieną suvartoti😉


2017 m. vasario 22 d., trečiadienis

Turtingas brownis

Brownio receptų yra milijonas, bet aš išsirinkau su daugiausiai šokolado (kur ritasi pasaulis, kad 300g šokolado nebegaila).
Iškart prisipažinsiu, kad vis tik truputį jį perkepiau, bet tai buvo vardo dienos staigmena ir K sakė kvepia dieviškai visi namai. Tai va valgėm su ledais, kad būtų mažiau sausa, o per naktį brownis truputį sudrėko ir tapo net labai skanus. Nors šiaip jau trūksta to lipnaus "neiškepusio" sluoksnelio, kurio stinga, nes pasirinkau kiek didoką kepimo formą (kažkaip neradau kvadratinės ir teko kept apvalioje).
O iškepti lengva kaip 2×2. Nei plakti nereikia, nei sukti sviesto. Tiesa, norėčiau puresnio jo, bet tada bus šokoladinis pyragas, o ne brownis.


Reikės:
200g sviesto
300g gero juodo šokolado
2 kiaušinių
120g cukraus
Trupučio druskos
220g miltų
2a.š. tirpios kavos arba 2v.š. kavos sirupo
2v.š. kakavos
Po saują riešutų ir spanguolių, jei norisi


Gaminam.
Orkaitė on 175°. Pasiruošiam vandens vonelę ir garuose tirpinam šokoladą su sviestu. Atskirai paplakam šakute kiaušinius su cukrumi. Iš kavos ir šaukšto vandens paruošiam kavą, ji keliauja pas kiaušinius. Kai šokoladas ištirps ir truputį pravės, sumaišom jį su kiaušiniais. Dedam miltus ir kakavą, išmaišom ir kraunam priedus kokie tik patinka.
Jei neišmetėt popieriaus nuo sviesto, tai sveikinu, turit kuo patepti kepimo indą. Jei ne - reiks dar trupučio sviesto. Tada į skardą klojam kepimo popierių ir pagormuojam, kad gražiai gulėtų. Krečiam tešlą, palyginam paviršių ir dedam orkaitėn kokiam pusvalandukui ar 25min. Esmė neperkepti, geriau jau biški žalesnis tegu būna.
Ragaujam su ledais ar kava, šiltą arba šaltą.  Visoks skanu☺

2017 m. vasario 11 d., šeštadienis

Caneles de bordeaux

Žinau, kad kanelių kepimo manija jau seniai nuvilnijo blogais, bet šioj vietoj aš atsilikus mat formos neturėjau. Ir tik prieš kelias dienas atsiminiau užsisakyti. Kai atėjo, šiek tiek nustebau, nes tai mini kanelių forma. O dabar džiaugiuosi, mat kepa ne 2h, o tik apie 1h. Žodžiu, laikas - prabanga kurios negaliu sau leisti,  todėl dabar laabai džiaugiuosi savo forma ir tik išpakavusi ją iškart užmaišiau tešlą per kelias minutes. Rimtai. Nesuprantu kodėl jos tokios brangios kepyklose... aišku tešlą reikia brandinti šaldytuve bent parą, o geriausia - dvi. Bet užtai labai patogu. Užmaišai ketvirtadienį, o šeštadienį tik imk ir kepk. Na, neskaitant,  kad reikia patepti sviestu formeles ir cukrum pabarstyti☺
Pats kepimas truputį bjaurus reikalas, tad formą geriau statyti į skardą, kad netektų paskui visos orkaitės šveisti. Mat kepdamos kanelės kunkuliuoja virdamos ir taškosi truputį sviestu. Ir šiaip negali jų valandai pamiršt ir išeit į lauką ar tvarkytis, mat vis reikia tai temperatūrą mažint, tai perkelt į kitą lentyną. Todėl jos priskiriamos sudėtingiems kepiniams. Sutinku. Maniškės irgi ne tobulos gavos, bet vis tiek labai skanios.

Taigi prireiks:
1/2 l pieno
50g sviesto
2 kiaušiniai ir 2 tryniai
250g  cukraus
2 v.š. vanilės ekstrakto
1-2 v.š. gero romo
Trupučio druskos

Gaminam:
Užkaičiam pieną su sviestu mažam puode. Kaitinam tik kol sviestas ištirps. Į dubenį mušam kiaušinius ir trynius du dar įdedam (iš baltymų jau galvokit ką gaminsit. Aš gal pavlovą ar morengus. O gal macaroons, jei laiko bus). Dedam cukrų, druską, romą ir viską šakute lengvai išmaišom. Dedam miltus ir išmaišom. Palaukiam kol pienas atvės tiek kad įkišus pirštą galėtume palaikyti bent 10s ir tada per kokius 5 kartus įmaišom į kiaušinių masę. Viskas. Galim perpilti į matavimo ąsotėlį, iš jo bus patogiau supilstyti tešlą į formeles. Dengiam maistine plėvele ir paliekam bent parai ramybėje. O geriausia dviem, nes gerai pailsėjusi tešla mažiau lipa iš formelių kepant. Šį procesą galima sustabdyti išėmus iš orksitės ir trinktelėjus per stalą ( su mano silikonine kaži ar pavyktų).
Po dviejų parų orkaitė on 250°. Tepam formeles sviestu ir barstom truputį cukraus. Tešlą permaišom, nes susisluoksniuoja. Pilam tešlą ne visai iki kraštų. Kepa 15min 250°, tada dar 50min 180°. Praėjus 25min kepimo formą reiktų perkelti į apatinę lentyną. Iškepusius traukiam lauk ir atvėsinam 5min formoje. Išimam ir dar palaikom šaldytuve kol pilnai atvėsta (sako tokie skaniausi).


Iš šito kiekio gaunasi dvi porcijos mini kanelių arba viena normalių. Dabar svajoju apie antrą kepimo formą, kad galėčiau visas iš karto kepti, nes viena porcija 24 mini pyragiukų dingsta per greit😏

2017 m. vasario 6 d., pirmadienis

Svaigios figos šokolade

Šitos figos yra absoliutus gėris. Pirmą kartą jam pamačiau pas Beatą kokiais 2008, tik jose buvo daaaug alkoholio ir išvaizda nesužavėjo. O pabandžiau pakoreguotą receptą 2012. Tada ir dariau jas paskutinį kartą, bet mmmm tas skonis ir aromatas...net neragaudama jaučiu.
O recepto iriginalas Čia

Aš aišku dar pagal save truputį padariau.

Reikės:
200-300g figų (kokie 20vnt)
20vnt migdolų
1 apelsinas
100ml brendžio
Šokolado (man užteko 100g)
Truputį sviesto ir grietinėlės


Figas metam į stiklainėlį, ant jų nutarkuojam apelsino žievelę ir išspaudžiam sultis, pilam brendį. Uždarom, pakratom ir laikom šaldytuve bent kelias dienas. Skystis visko neapsems, tai reiks kasdien vis pakratyt.

Po kelių dienų ar savaitės traukiam figas lauk. Nusausinam. Migdolus užplikom kelis kartus ir nulupam žieveles. Įpjaunam figas ir į kiekvieną kišam po riešutą. Kol visą šitą darom galim kaitint vandens vonelėj šokoladą su sviestu ir grietinėlė.  Apvoliojam figas šokolade ir dėliojam į keksiukų popierėlius ar ant sviestinio popieriaus. Ragaujam kai sustingsta. Arba nešam dovanų😉



Kitą kartą naudosiu eko figas, nes jos išlaikiusios formą, o ne plokščios, ir paliksiu galiukus nemirkytus šokolade, kaip Beatos. Nes taip gražiau.
Jei darysit šiandien/ryt dar spėsit nustebinti simpatiją Valentino dieną!


2017 m. vasario 1 d., trečiadienis

Traškūs senoviniai vafliai

Viskas prasidėjo prieš porą mėnesių, kai dovanų gavau vaflinę Lakomka. Tokią rusišką. Beveik kaip babytės, nes jos pasirodo sunkesnė buvo ir didesnė (tik dabar sužinojau, kad ten 2in1 grilius+vaflinė. Išradingi žmonės sovietmečiu gyveno😀).
Tai va vafliams yra begalė receptų, kepyklės instrukcija pateikia bent 8, bet tarp jų yra pvz. naudojamas krakmolas vietoj miltų.  Fek.
O dabar rodos radau bent jau panašius į babytės. Traškius, bet ne trapius. Su daug sviesto.



Reikės:
3 kiaušinių 
150g cukraus
150g sviesto
50g vandens
1 1/2 puodelio miltų
Vanilinio cukraus šiek tiek
Žiupsnelio druskos

Gaminame:
Išlydom sviestą. Kol aušta gerai išplakam kiaušinius su cukrumi, vsnilinu ir druska. Pilam aliejų ir dar paplakam. Galiausiai įmaišom niltus, tada vandenį (galima ir pieną, bet tada labiau dega vafliai)
ir paliekam valandai išbrinkti miltams. Įkaitinam vaflinę ir karts nuo karto patepant aliejumi konditeriniu teptuku kepame kol parus. Nors tešla gausiai sviestinė, bet turi polinkį pripilti taip, kad tenka pusvalandį šveist keptuvę😑
Man gavosi ~20 vaflių. Bet jų nelieka akimirksniu. Nesistebiu, kad dauguma receptų prasideda nui 6 kiaušinių😄